Kasa fiskalna dla przedsiębiorców to często wymóg

Kasa fiskalna często jest wymogiem dla przedsiębiorców firm z różnych branż. Coraz więcej firm musi zakupić kasę fiskalną oraz jej używać w codziennym funkcjonowaniu. Jest to wymóg i nie można się przed nim uchylać. Każdy przedsiębiorca powinien przeczytać rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012, którego zapisy obowiązują od 1 stycznia 2013 roku. Rozporządzenie takie określa obowiązki przedsiębiorców świadczących zlecenia na rzecz osób fizycznych. Jeśli kwota operacji finansowych przekracza 20 000 złotych w danym roku, wówczas muszą zakupić kasę fiskalną i stosować ją na co dzień.

Od 2015 roku kasy fiskalne muszą stosować, niezależnie od wysokości obrotów handlowych i dochodów, firmy, które handlują gazem płynnym, częściami do silników, silnikami spalinowymi, nadwoziami do pojazdów silnikowych, naczepami i przyczepami, sprzętem radiowym, telewizyjnym, telekomunikacyjnym, sprzętem fotograficznym, wyrobami z metali szlachetnych, płytami CD, DVD, kasetami magnetofonowymi, wyrobami tytoniowymi. Także firmy zapewniające przewozy pasażerskie samochodami i taksówkami muszą liczyć się z koniecznością zakupu kas fiskalnych.
Poza tym firmy, które przekroczą 20 000 złotych obrotu, muszą od 2015 roku stosować kasy fiskalne. Są to firmy, które kiedyś były zwolnione z obowiązku fiskalnego, a zajmują się sprzedażą biletów i rezerwacją miejsc w związku z przewozami rozkładowymi pasażerskimi. Każde świadczenie tego rodzaju musi być udokumentowane fakturą zawierającą dane osobowe odbiorcy.